Fenomen poranka-Hal Elrod

Książka Fenomen Poranka Hal Elrod

Podtytuł: Jak zmienić swoje życie.

„Są tylko dwa sposoby przejścia przez życie.
Jeden-jakby nic nie było cudem, i drugi-
jakby wszystko było cudem.”
Albert Einstein

Pierwszy raz o fenomenie poranka usłyszałam od Beaty. Spacerowaliśmy grupą po Pieninach i ona opowiedziała mi jak bardzo efektywny może być każdy poranek, o ile wstaniesz godzinę wcześniej niż zwykle. Beata typ sowy radziła sobie różnie ale widziała ogrom zalet z porannego wstawiania.

Ale ja jestem skowronkiem. Odkąd pamiętam z przyjemnością wstawałam wcześnie rano. Powinno mi być łatwiej
Zaczęłam wstawać o 5 rano i powoli rozpoczynałam dzień . Uczyłam się angielskiego, medytowalam, praktykowałam jogę, czytałam. Robiłam różne rzeczy w kolejne dni. Spodobało mi się to bardzo się…. Takie powolne rozpoczynanie dnia, kiedy wszyscy jeszcze śpią, jest cicho, spokojnie.

Niestety seria niefortunnych zdarzeń sprawiła, że wybiłam się z nawyku codziennego wstawania.
Raz wyłączyłam budzik i zamknęłam oczy na minutkę a minęła godzina i mój mirracle morning też minął.
A to mi się nie chciało.
A to wieczorem poimprezowałam- to jak wstać.
I te wspaniałe kiedyś poranki stawały się coraz rzadsze, chociaż budzik nadal dzwonił codziennie o 5 rano

Przypadkiem zobaczyłam tę książkę, chociaż jak mówią w pewnych kręgach: nie ma przypadków. I zatęskniłam za radością moich poranków z przeszłości.
Pomyślałam: teraz zrobię to jak należy, razem z podręcznikiem 😉

Dziś minął kolejny poranek odkąd przeczytałam książkę i pragnę by to zostało moją rutyną na zawsze!!!! Przypomniałam sobie jak cudowne są te poranki.

Z przyjemnością wstaję rano i aż czekam na moją poranną rutynę. Nie od dziś wiadomo, że dobrze rozpoczęty dzień determinuje jego ciąg dalszy. Autor podaje wiele przykładów tego, jak zaledwie jedna godzina, ale właśnie rano, kiedy jesteśmy wypoczęci i pełni energii może zmienić nasze życie, nasze nawyki, nastrój. A co najważniejsze, jak szybko zaczniemy się rozwijać w wybranej dziedzinie. Stworzenie porannego nawyku na czytanie, bieganie, medytację, naukę języków przyniesie nam bardzo szybkie korzyści.

Bo nawet gdy jesteś bardzo zabiegana osobą i w ciągu dnia albo wieczorem nie masz czasu dla siebie, to najczęściej możesz znaleźć go rano, by się rozwijać, jeśli tylko chcesz. Autor podpowiada 6 kół ratunkowych samorozwoju ( S.A.V.E.R.S.) i opisuje dlaczego warto je praktykować.

Jeśli już Cię zainteresowałam to TUTAJ sprawdzisz, gdzie możesz ją kupić najtaniej 🙂

S.A.V.E.R.S.
S– silence ( cisza ) -nie ma jednego, najlepszego sposobu praktykowania ciszy. Może to być medytacja, modlitwa, wdzięczność, skanowanie ciała.
A– affirmations ( afirmacje)- przeprogramowanie swojego umysłu by uwierzył, że jesteśmy tym kim chcemy być, i że świat nam sprzyja we wszystkim.
V– visualization ( wizualizacje )- czyli wyobrażanie sobie tego, co chcesz zrealizować ze wszelkimi szczegółami.
E– excercise ( ćwiczenia)- nawet kilka minut ćwiczeń rano daje niesamowity zastrzyk energii. Niektórzy robią poranny trening, albo przebieżkę, asany jogi albo zwykłe ćwiczenia gimnastyczne.
R– reading ( czytanie)-czytanie to szybka droga do zmiany. 10 stron dziennie to 3650 stron rocznie, to 10 książek !!!! Które nauczą Cię wiele, a na pewno rozwiną w kierunku jaki chcesz.
S -scribing ( pisanie)-w czasie pisania zwłaszcza odręcznego przychodzą nam do głowy najlepsze pomysły, przemyślenia. Pisanie dziennika i codzienych wdzieczności to olbrzymie narzędzia do samorozwoju

Poświęć temu godzinę dziennie, albo chociaż 6 minut, ale codziennie a szybko zauważysz zmianę. Przerobiłam to na własnej skórze. Książki nie odkładam na półkę. Będę do niej często wracać. Motywuje mnie do zmiany i daje nadzieję, że dam radę.
Bardzo polecam ?. Jedna z najlepszych książek rozwojowych jakie czytałam.

Napisana tak prosto, zajmująco, z entuzjazmem, że aż chce się spróbować. Jestem pewna, że zakochasz się w tej metodzie 🙂
Sam autor miał na prawdę ciężkie życie. Przytłoczyły go choroba i bankructwo ale zdał sobie sprawę, że nic się nie zmieni gdy będzie stał w miejscu i rozpaczał nad swoim losem. Nikt nie zmieni przeszłości. Ale ma wpływ na to co teraz, na to jak się czuje i co ze swoim życiem robi.

Musisz wiedzieć, że etap, na jakim się właśnie znajdujesz, po pierwsze jest sytuacja przejściową, a po drugie dokładnie tym punktem, w którym miałeś się znaleźć. Dotarłeś do niego, aby dowiedzieć się tego, czego musisz się dowiedzieć, by stać się człowiekiem, którym powinieneś być i aby zaprojektować takie życie o jakim marzysz.

Przeczytaj koniecznie. TUTAJ sprawdzisz, gdzie ją kupić najtaniej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *