„Dzika Droga ” Cheryl Strayed

Książka Dzika Droga Jak odnalazłam siebie Cheryl Strayed

Na podstawie książki w 2014 roku powstał o tym samy tytule film z Reese Witherspoon w roli głównej.
Filmu już prawie nie pamiętałam, dlatego gdy miałam przeczytać tę pozycję w Klubie Czułej Czytelniczki na Iskrze u Aleks Makulskiej to w pierwszym odruchu pomyślałam, że nie znam. Ale gdy zaczęłam ją czytać dość szybko sobie przypominałam. Oglądałam ten film zanim sama zaczęłam intensywnie chodzić po górach, to dlatego nie został we mnie aż tak głęboko.

Tym razem, gdy zaczęłam czytać, przypominałam sobie filmowe sceny i przeżywałam każdą stronę już z perspektywy własnych doświadczeń. Tylko że moje są mikroskopijne w porównaniu z tym co przeszła Cheryl Strayed.
Ja przeszłam samotnie tylko 180 km Głównym Szlakiem Beskidzkim a ona ponad 1700 km legendarnym Pacific Crest Trial!!!
Moje stopy pokonały mnie i odpuściłam, inaczej znienawidziłabym góry na zawsze. A ona mimo bólu, odpadających paznokci, ciężaru monstrualnego plecaka, wyjących kojotów i niedźwiedzi szła i każde cierpienie przyjmowała dzielnie.
Nie zatrzymał jej brak pieniędzy ani śnieg. Nie ubolewała nad sobą, tylko znajdowała rozwiązania. Jest dla mnie bohaterką, a przy tym zwyczajną dziewczyną jak większość z nas.

Jeśli zaciekawiła Cię historia Cheryl Strayed sprawdź TUTAJ, gdzie kupisz Dziką Drogę najtaniej.

Cheryl swoim przykładem pokazuje, że jak ona dała radę to każdy da radę. Nie trzeba być nadzwyczajnym, ani mieć super umiejętności. Należy mieć hart ducha oraz powód dla którego się znosi niezwykły wysiłek, upał, deszcz i zimno.
To przecież prawdziwa dziewczyna z krwi i kości opisująca swój czas na szlaku nie fikcyjna superbohaterka.

Książkę czyta się wspaniale, można z palcem na mapie śledzić drogę Cheryl i poznawać powody dla których zdecydowała się iść. Historia rodziny, śmierć mamy, małżeństwo, zagubienie…wszystko opisane tak szczerze. Chciałyby się ją przytulić a z drugiej strony rozumiem dlaczego postanowiła w ten sposób odkupić przed sobą swoje winy.
Na bieżąco opisuje także historie ze szlaku. Dzika Droga to przecież nie tylko wspomnienia ale też ludzie napotkani po drodze. Niektórych spotyka kilkukrotnie. Zanim dotarła do końca swojej drogi stała się legendą właśnie dzięki napotkanym współuczestnikom doli i niedoli 🙂

Te wątki, bieżący związany ze szlakiem i przeszłość o której wspomina pięknie się ze sobą zazębiają.
Bardzo polecam, nie chciałam żeby się książka kończyła, tak bardzo polubiłam Cheryl i trudno było mi się z nią rozstać gdy dotarła do celu.

Jeśli zaciekawiła cię historia Cheryl to TUTAJ sprawdzisz, gdzie kupisz książkę najtaniej.
Okładki mogą się od siebie różnić, bo ja mam książkę wydaną w 2013 roku a w tym roku było piękne nowe wydanie z nowa okładką 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *